Czy masz już plan na wakacje?

Pytanie postawione w tytule w końcu doczekało się swojej odpowiedzi. Plan na tegoroczne wakacje został odkryty! Zapraszamy Ciebie, Twoją rodzinę i znajomych na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Wierzcie, że czegoś takiego jeszcze nie doświadczyliście, na prawdę. Mimo, że na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nie dla Ciebie, że nie dasz rady, że za daleko i za gorąco, to tak naprawdę tyle pozytywnych wrażeń, emocji i przeżyć nie zagwarantuje Ci nikt i nic innego. Jest tu wszystko – co krok przygoda, ciekawi ludzie, piękne krajobrazy, wspaniała pogoda, szczytny cel, spokój ducha, radość spotkania i dotarcia do celu.

Wiek, płeć, wykształcenie nie mają znaczenia, pielgrzymowały i pielgrzymują z nami osoby młode (nawet takie w wózkach) jak i nieco bardziej zaawansowane wiekowo (nawet 60-cio kilku letnie). Każda z nich dotarła, każda wzruszała się, cieszyła i dziękowała Bogu za te wspaniałe kilkanaście dni w drodze. Rzecz jasna wszyscy staramy się współdziałać i być pomocni jedni drugim, wszak wspólny trud i wysiłek jednoczy, wiadomo to nie od dziś. Nikt nikogo nie zostawi na środku drogi, nikt nie odwróci się plecami i powie "Radź sobie sam". Grupa 17 jest jak wielka rodzina, dlatego zapraszamy właśnie Ciebie byś dołączył(a) do nas, poczuła tę wspaniałą więź, odkryła nowe przyjaźnie nastawione bratnie dusze. Rzecz jasna prócz trudów i radości jest także czas na modlitwę, czas dla Boga, czas w którym wyciszamy się, zapominamy o problemach dnia codziennego i ładujemy nasze duchowe "akumulatory" porcją świeżej i ożywczej wiary. Wszak idziemy do matki, do Tronu Królowej Polski. Ona kocha każdego z nas, opiekuje się nami, ale też wymaga czasem poświęcenia i zadania sobie trudu przyniesienia swoich problemów prosto przed jej oblicze. Wielu z nas pielgrzymuje w konkretnym celu – niesie ze sobą bagaż intencji swoich, znajomych i rodzin. Są intencje błagalne o zdrowie, szczęście, zdanie egzaminów, ale też dziękczynne za dar życia, za męża, żonę, dzieci… Powodów by z nami wspólnie pielgrzymować są setki, nie przegap tej okazji. Niech Twój plan na wakacje obejmie pielgrzymowanie z Grupą 17 na Jasną Górę!

Czekamy na Ciebie 5 lipca w Kościanie, 6 lipca w Śmiglu i każdego kolejnego dnia we wszystkich odwiedzanych miejscowościach. Możesz dołączyć do nas kiedy chcesz i kiedy Ci pasuje, przed nikim nie zamykamy swoich podwojów. Zapoznaj się z naszym NIEZBĘDNIKIEM, weź głęboki wdech i… w drogę 🙂

Do zobaczenia!

Z pielgrzymim pozdrowieniem,
Grupa 17

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą "miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym".