Ważne! Spotkanie popielgrzymkowe – istotne informacje

Moi drodzy.

W czasie ubiegłotygodniowego czuwania w Górce Duchownej zostały ogłoszone miejsce i czas naszego spotkania popielgrzymkowego. Odbędzie się ono w sobotę 20 września 2014 roku od godziny 16:00 w bardzo urokliwym, acz zapewne nieznanym wam miejscu – ostoi leśnej „Dzik” w Perkowie koło Przemętu.

Jak tam dojechać?

Ostoja ta znajduje się na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego przy brzegu Jeziora Olejnickiego. Miejsowość Perkowo jest pierwszą wioską za Przemętem jadąc w kierunku Moch i Wolsztyna. Wjeżdżając do Perkowa, jakieś 400-500 metrów za przejazdem kolejowym, natkniemy się na ostry zakręt z prawo. Należy na tym zakręcie obić w lekko rozkopaną drogę na wprost, która zaprowadzi nas do parkingu przy Leśniczówce Przemęt. Jeżeli mielibyście okazję pytać kogoś z mieszkańców Perkowa o drogę, to proście o wskazanie dojazdu właśnie do Leśniczówki Przemęt. Dla tych, którzy chcą skorzystać z nawigacji podaję współrzędne GPS parkingu: 51°59’20.0″N 16°14’52.9″E oraz mapkę poglądową:

Perkowo

Wizualnie trasa do parkingu przy leśniczówce wygląda tak jak na poniższym filmie:

Jak dojść do ostoi?

Sama ostoja leśna znajduje się w lesie (a to Ci nowina) jakieś 200 metrów od parkingu. Aby nikt nie zabłądził i nie kluczył niepotrzebnie całą drogę może już teraz pokonać na naszym wirtualnym spacerze:

ZOBACZ SPACER W NOWYM OKNIE

Wszystkich, którzy przybędą samochodami, informuję, iż o godzinie 15:30 spod kościoła w Buczu wyruszy kawalkada aut, które postaram się bezpiecznie poprowadzić do celu. Każdy chętny proszony jest o przybycie do tej godziny pod kościół.

Co nas tam czeka?

Postaramy się rozpocząć punktualnie o 16:00 Mszą Świętą polową, którą celebrował będzie dla nas nasz przewodnik ksiądz Dawid. Po Mszy rozpocznie się część artystyczno-rozrywkowo-kulinarna, podczas której będzie sporo czasu na zabawy, radosne śpiewanie i miłe rozmowy w rodzinnej atmosferze. W programie na pewno będzie ognisko z kiełbaskami oraz (jak się uda) ciepła zupka.

Co zabrać ze sobą?

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody, dlatego dobrze mieć ze sobą parasol lub inne zabezpieczenie przeciwdeszczowe. Warto także zabrać latarkę, aby w razie ciemności móc spokojnie dojść do samochodu (w ostoi nie ma prądu, będzie tylko ognisko). Jeżeli możecie, to przygotujcie jakieś sałatki, upieczcie placuszki, bądź cokolwiek innego co jest waszą specjalnością i chcielibyście się tym pochwalić przed pielgrzymami :-

Co jest, a czego nie ma?

Jest zadaszone miejsce na biesiadowanie i ognisko w pięknym otoczeniu lasów i jezior. Nie ma jako takich toalet (trzeba w razie potrzeby wsłuchać się w zew natury) i innych wygód świata cywilizowanego (o dziwo jest tam dobry zasięg telefonii komórkowej).

Jak będzie?

Tylko i wyłącznie SUPER! Przybądźcie licznie, weźcie ze sobą kogo możecie i kto tylko będzie chętny na spotkanie w gronie pielgrzymów i przyjaciół Grupy 17. Czeka nas na pewno niezapomniane spotkanie.

Do zobaczenia w sobotę 🙂

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą "miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym".