Informacje mniej i bardziej ważne

Tegoroczna 81. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę tuż tuż (a nawet jeszcze bliżej). Aby dobrze przygotować się do niej, przypominamy i informujemy o najważniejszych sprawach organizacyjnych:

  1. Pielgrzymka rozpoczyna się 5 lipca w Kościanie. Udajemy się do Śmigla, skąd wyruszamy następnego dnia w kierunku Jasnej Góry. Na miejsce dotrzemy 15 lipca. Zaplanujcie sobie tak czas i powroty do domu, by uczestniczyć choć w Apelu Jasnogórskim, a najlepiej we Mszy Świętej 16 lipca i w czuwaniu w kaplicy cudownego obrazu.
  2. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 100 zł – w cenie zawarte jest ubezpieczenie, opłaty za posiłki oraz transport bagażu. Być może będziemy prosili o kilka złotych więcej w celu dorzucenia czegoś do pielgrzymkowej skarbonki na bieżące wydatki (koszulki, parasole itp.). Dla osób z bliskiej rodziny idących wspólnie w grupie przewidziane są zniżki, jednak na chwilę obecną nie ma co do tego żadnych konkretnych wytycznych.
  3. Powrót do domu jest możliwy na wiele sposobów. Jest opcja autobusu powrotnego, zarówno do Poznania jak i (prawdopodobnie) autobusu Grupy 8 jadącego w kierunku Przemętu (przez Śmigiel na pewno, przez Kościan prawdopodobnie). Można wrócić do domu pociągiem – od tego roku wznowiono bezpośrednie połączenie z Częstochowy do Poznania przez Kościan. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest to, że pociąg odjeżdża ze stacji Częstochowa Stradom zamiast z Częstochowy Osobowej. Do stacji można jednak łatwo dotrzeć komunikacją miejską. Sam pociąg jedzie niecałe 4 godziny. O opcji powrotu samochodami nie trzeba chyba wspominać.
  4. Co zabrać ze sobą? W sieci przygotowane są odpowiednie niezbędniki: jeden na naszej stronie internetowej, drugi na stronie Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki, zaś kompendium tego zagadnienia stanowi nasza tegoroczna ulotka pielgrzymkowa.
  5. Wszelkie zapisy i sprawy papierkowo-biurowe załatwimy podczas drogi na postojach, nie ma z tym pośpiechu.
  6. Więcej informacji będzie można zdobyć na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się w Kościanie w dniu 22 czerwca (poniedziałek), po wieczornej Mszy św. w ogrodzie przy probostwie parafii pw. Ducha Świętego. Przyjdźcie, zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych, przyjaciół – warto 🙂
  7. Jako bonus pojawił się zwiastun tegorocznej pielgrzymki – w filmowym skrócie możecie zobaczyć kilka urywków z najwspanialszego doświadczenia w życiu jakim jest bez wątpienia pielgrzymowanie z Grupą 17 🙂
  8. W tym roku będzie funkcjonował także Pamiętnik Pielgrzyma, w którym postaramy się na bieżąco zdawać relację z tego co dzieje się na szlaku. Relacje audio-video okraszone nieszablonowym humorem i autentyzmem cieszą się sporą popularnością, dlatego postaramy się by było ich jeszcze więcej i by były jeszcze ciekawsze. Być może na pomocą naszego konta na Twitterze (https://twitter.com/Grupa17) uda się przeprowadzić transmisję na żywo z trasy, śledźcie nasz kanał na bieżąco, na pewno nie będziecie zawiedzeni 🙂 
  9. W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości piszcie na adres info@grupa17.pl

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą "miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym".