Podsumowania, przemyślenia, propozycje…

83. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już za nami. Nadszedł więc czas na podsumowania, przemyślenia i propozycje 🙂

  1. Pielgrzymowało nas w tym roku 84 duszyczki. Taki wynik bardzo cieszy i daje nadzieję na rok kolejny. Nie zmarnujcie tej szansy – póki siły na duszy i ciele pozwalają, to idźcie bez wahania kolejny raz 🙂
  2. Biuro rzeczy zagubionych (zostawionych u Kazia na busie):

    Wszystkie te rzeczy będą do odbioru osobistego u mnie (kontakt na admin@grupa17.pl) lub 2 września na czuwaniu w Górce Duchownej. Kto się nie zgłosi do tego czasu po swoje rzeczy, ten może o nich potem już zapomnieć – zostaną przekazane na Caritas lub zutylizowane.

  3. Z przykrością muszę odnotować fakt, iż część nowych parasoli (tych z prostą rączką) nie wróciła po pielgrzymce do kaziobusa. Było w tym roku 30 parasoli, jest na chwilę obecną 16… Staram się być pod tym względem optymistą i liczę, że to przez niewiedzę i omyłkę ktoś takowy parasol sobie przywłaszczył. Dlatego proszę wszystkich, którzy takowy mają o jego zwrot – nie będę moralizował i rozliczał. Parasole z natury rzeczy są grupowe i winny służyć wszystkim. Niemniej jeżeli ktoś takowy parasol przywłaszczył świadomie i celowo, to… cóż – kłania się siódme przykazanie boże.
  4. Kwestia wspomnianego już i powoli zapowiadanego czuwania w Górce Duchownej. Tradycją od lat jest to, że Grupa 17 przygotowuje i prowadzi czuwanie z soboty 2 września na niedzielę 3 września br. Tradycyjnie rozpocznie się ona wieczorową porą i zakończy maryjną pasterką o północy. Już teraz zarezerwujcie sobie czas właśnie na to wydarzenie. Więcej szczegółów pojawi się tu i na FB nieco później.
  5. Jak zaznaczył ks. Dawid w swoim wpisie na FB, szukamy terminu i miejsca na spotkanie popielgrzymkowe. Jeżeli takowe miejsce jest wam znane, to prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy na stronie. W latach ubiegłych spotkania odbywały się na salkach, w restauracjach, wigwamach lub na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknych warunków przyrody. Możliwości jest zatem wiele i być może ktoś z was zaskoczy nas jakimś wyjątkowym miejscem, w którym siedemnastki jeszcze nie było 🙂 Weźcie proszę na serio ten temat, niech grupa spotka się wspólnie na rozmowach, zabawach i śpiewach 🙂
  6. Każdy kto posiada zdjęcia i filmy z tegorocznej pielgrzymki i chciałby je przesłać do nas w celu umieszczenia na stronie oraz/lub na FB proszony jest o skorzystanie z odpowiedniego narzędzia na naszej stronie internetowej. Pliki proszę skompresować jako ZIP, RAR lub 7z w paczkach po max. 100 MB każda. Materiałów proszę nie przesyłać do mnie mailem, chyba że są to pojedyncze sztuki (w sumie do 25 MB wielkość wiadomości). Jeżeli będą jakieś problemy z przesyłaniem, to proszę o kontakt.

To póki co tyle. Pierwsze zdjęcia powinny się pojawić w naszej galerii już niedługo- czekajcie na nie, warto 🙂

Kuba

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą "miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym".