Spotkajmy się!

Drodzy, kochani, szanowni i wspaniali pielgrzymi i przyjaciele Grupy 17!

Zegar tyka nieubłaganie i z każdą sekundą, minutą i godziną przybliża nas do momentu, w którym zostawiwszy wszystko za sobą i obdarzeni błogosławieństwem wyruszymy na pątniczy szlak ku Jasnej Górze.

By to wszystko mogło się zrealizować potrzeba sporo pracy i niemałego zaangażowania w przygotowanie całości i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Chcemy, by Grupa 17 stale się rozwijała, rozrastała i ubogacała, dlatego potrzebujemy pomocy jak największej liczby osób.

Przede wszystkim prosimy każdą i każdego z was o modlitwę w intencji siedemnastki. To i dużo i mało – dużo, bo bez opieki Boga nie dalibyśmy z niczym rady i każda modlitwa jest zawsze na wagę złota, a mało, bo jedno Zdrowaś Maryjo czy Ojcze Nasz odmówione w naszej intencji nikomu czasu wiele nie zabierze. To po pierwsze.

Po drugie – chcemy się spotkać w środę 16 maja o godzinie 19:00 w Kościanie na organizacyjnym spotkaniu przedpielgrzymkowym. Będzie ono poświęcone w całości sprawom typowo technicznym, a więc promocji (ulotki, plakaty), organizacji grupy (służby, studio itd.) oraz ogólnym zagadnieniom które trzeba zawsze poruszyć i przedyskutować. Dlatego w tym miejscu zwracam się wszem i wobec do wszystkich, którzy chcą pielgrzymować w tym roku z nami oraz do tych, którzy pielgrzymować już nie mogą, ale chcą wspomóc grupę, o wsparcie w załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych. Być może są osoby, które pielgrzymują z nami już od lat, ale do tej pory nie miały okazji, możliwości lub chęci włączyć się w organizację przed pielgrzymką. Ten apel kieruję także (a może nawet przede wszystkim) do nich. Jeżeli czas i możliwości pozwolą, to chętnie spotkamy się w możliwie najszerszym gronie, byśmy wszyscy wspólnie poczuli, że siedemnastka zawsze była, jest i będzie grupą pielgrzymów, który w mniejszym lub większym stopniu dbają o nią i mają na uwadze jej dobro. Ot chociażby plakaty pielgrzymkowe – same się po szkołach i parafiach nie rozniosą, potrzeba osób które je tam przetransportują. Podobnie z ulotkami czy ogłoszeniami dla księży proboszczów – jest nas wiele osób, praktycznie z każdej parafii dekanatów: kościańskiego, śmigielskiego i przemęckiego – o wiele łatwiej będzie nam rozdzielić materiały, gdy każdy weźmie je chociażby tylko do swojej parafii. Proboszczowie na pewno przychylniejszym okiem spojrzą na swojego parafianina widząc jego zaangażowanie w temat pielgrzymki 😉 Proszę, przemyślcie sprawę, poszukajcie czasu i możliwości by tego 16 maja spotkać się i pomóc siedemnastce przed tegoroczną pielgrzymką. Jestem przekonany, że to spotkanie będzie bardzo miłe i owocne dla każdego z nas 🙂

Na koniec jeszcze jedno dopowiedzenie i informacja dla osób chcących iść z nami w tym roku po raz pierwszy – nie chcę mówić, że to spotkanie nie jest dla was, ale na pewno nie będzie miało charakteru spotkania typowo i bezpośrednio informacyjno-przedpielgrzymkowego. Takowe jest planowane tradycyjnie na miesiąc czerwiec i to właśnie na nim dowiecie się co zabrać, gdzie iść, co jeść i jak się modlić na pielgrzymce 🙂 Oczywiście jeżeli chcecie pomóc i włączyć się w ten sposób w życie grupy, to serdecznie was wszystkich zapraszamy i również na was liczymy.

Z pielgrzymim pozdrowieniem,
Kuba Górny

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą "miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym".