84. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – kompendium

Witajcie,

lada chwila wyruszamy na pątniczy szlak w ramach 84. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. To dobry moment, by o wielu sprawach poinformować i przypomnieć:

 1. Wyruszamy 5 lipca (piatek) z Kościana. Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 12:00 w kościele Świętego Ducha (https://goo.gl/maps/tizwSgkSnmo). Około godziny 13:00 wyruszamy w drogę do Śmigla, by dotrzeć tam o godzinie 18:00.
 2. Wyjście ze Śmigla 6 lipca (sobota) – rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele pw. Świętego Stanisława Kostki o godzinie 8:00 (https://goo.gl/maps/74KR8h9Gfu32). Po Mszy około godziny 9:00 wyruszamy do Pawłowic. Planowo mamy się tam znaleźć o godzinie 18:30.
 3. Na Jasną Górę wchodzimy 15 lipca (niedziela) jako ostatnia z grup, także osoby wybierające się na powitanie nie muszą być na wałach przed południem, lecz ze spokojem będzie czas na herbatkę i lody 🙂
 4. Rozpiskę na kolejne dni możecie sprawdzić na planie grup opalenickich, zaś cała trasa wraz z kilometrażem dostępna jest na naszej stronie w dziale Nasza trasa
 5. Przed wyruszeniem na pielgrzymi szlak każdy winien postarać się o wypełnienie trzech dokumentów:
 6. Wszystkich proszę też o zapoznanie się z regulaminem pielgrzymkowym
 7. Osoby, które nie zapisały się elektronicznie, będą mogły zrobić to tradycyjnie na postojach w czasie pierwszych dni pielgrzymowania.
 8. Dla osób idących pierwszy raz przydatne mogą być niezbędniki: oficjalny pielgrzymkowy oraz nasz autorski grupowy
 9. W czasie pielgrzymki „czynny” będzie nasz Pamiętnik Pielgrzyma funkcjonujący pod adresem https://pielgrzymka.tv/ – codziennie będziemy się starali umieszczać tam materiały wideo z trasy.
 10. W tym roku planujemy w miarę systematycznie prowadzić transmisje na żywo na naszej facebookowej stronie https://www.facebook.com/17grupa – co z tego wyjdzie zobaczycie sami 😉
 11. Wszelkie inne kwestie i tematy będą poruszane na FB i tam też proszę kontaktować się z nami podczas trasy poprzez czat facebookowy (raczej nie będzie czasu odpisywać na maile, smsy i odbierać telefonów).
 12. Już teraz bardzo wstępnie i orientacyjnie informujemy, że spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia w Kościanie – niemniej ten termin proszę póki co traktować nieco „ulgowo” – oficjalny komunikat w tej sprawie pojawi się w terminie późniejszym.

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą "miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym".