Zmarł śp. Zygfryd Budzyński ze Śmigla

Zmarł śp. Zygfryd Budzyński ze Śmigla, jeden z „pionierów”, przyjaciół i założycieli naszej grupy. Jak czytamy w naszej historii grupowej: „W roku 1990 niewielka “garstka” licząca około 20 osób, pod przewodnictwem pana Zygfryda Budzyńskiego, chciała wziąć udział w Pieszej Poznańskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wtedy jednak nikt nawet nie marzył o tym, że ze Śmigla może wyjść samodzielna grupa. Śmigielanie dotarli więc pieszo do Leszna, gdzie dołączyli do grupy “28”, z którą kontynuowali pielgrzymi szlak.” Sam osobiście pamiętam „Fredzia” jak dzielnie podążał z nami na Jasną Górę w 1998 roku – ja wtedy zaczynałem swoją przygodę z pielgrzymką, u niego powoli dobiegała ona końca ze względu na wiek i zdrowie. W naszej pamięci jednak pozostanie jako sympatyczna i otwarta osoba, która naszej grupie zawsze była przychylna i otwarta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w piątek 15 listopada 2019 roku o godz. 12:00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Śmiglu.

Osobnik humanoidalny w wieku przedemerytalnym. Fascynat książek, miłośnik fotografii i znawca technik informatycznych. Chrześcijanin, katolik, w życiu kieruje się zasadą "miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest być miłym".